Zmiany w przeglądach technicznych 2018

Od 20 maja 2018 roku za spóźniony przegląd samochodu zapłacimy 126 zł

Nasze kochane władze już 20 maja wprowadzają nowe zasady przeglądów technicznych samochodów. To co wprowadzają to i tak pikuś z tym co chcieli wprowadzić. Czyli podwyżki i specjalistyczne stacje karne.

 

Nowe zasady przeglądu technicznego pojazdów po 20 maja 2018 obejmą jedynie:

  • 30 dniowy okres czasu na wykonanie badania technicznego w standardowej cenie (a więc na dotychczasowych zasadach)
  • jeśli badanie będzie wykonane w czasie 30 dni, zapłacimy tyle ile do tej pory ~98 zł
  • jeśli wykonamy badanie po 30 dniach, zapłacimy x2 czyli 196 zł 

Tym samym nie musimy:
  • wykonywać karnego przeglądu na wskazanej specjalistycznej stacji diagnostycznej,
  • nie ma podwyżek cen badań technicznych, za wyjątkiem karnego badania po terminie 30 dni.
Na dzień dzisiejszy od 20 maja 2018 roku będziemy mogli wykonać badanie techniczne pojazdu do 30 dni przed końcem ważności ostatniego badania i co najważniejsze wykonane w ten sposób badanie jest liczone z datą ostatniego dnia ważności badania go poprzedzającego. Czyli w praktyce, jeśli kończy nam się przegląd 30 czerwca 2018, a badanie wykonamy 1 czerwca 2018, to w dowodzie rejestracyjnym zobaczymy ważność 30 czerwca 2019.

UWAGA !!!  Ostatnią nowością jaka wejdzie w życie jest rozwiązanie problemu związanego z brakiem miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Od uprawomocnienia się zmian, nie trzeba będzie już wymieniać dowodu rejestracyjnego celem uzyskania nowego miejsca na pieczątki. Wystarczy pobrać od diagnosty zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania i okazać je podczas kontroli.

Komentarze

  1. Jak najbardziej przeglądy techniczne są ważne i należy o nich pamiętać. Ja również mogę powiedzieć, że ważną kwestią jest posiadanie dobrego ubezpieczenia OC. Jak czytałam na stronie https://kioskpolis.pl/mbank-oc/ to możemy także w mBanku wyrobić OC.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz