Przeprowadzka do USA z wujkiem Sidorem

Przed rozpoczęciem inwentaryzacji dobrze jest oddzielić rzeczy do bagażu lotniczego, podzielić je na bagaż podręczny i rejestrowany, a następnie sprawdzić czy ze wszystkim się mieścimy – zarówno jeśli chodzi o wymiary bagażu, jak i o jego wagę. Najlepszym i najwiarygodniejszym sposobem jest oczywiście zapakowanie walizek, zapięcie i zważenie. W bagażu podręcznym muszą się znaleźć wszystkie ważne dokumenty oraz wartościowe przedmioty. Prawo jazdy, karty kredytowe, biżuteria, laptop, drogi aparat fotograficzny itd. – pamiętaj, że bagaż rejestrowany może dotrzeć z opóźnieniem, zostać zgubiony albo zniszczony. Niektóre przedmioty są nie do zastąpienia, a nawet gdyby, to taki bagaż jest ubezpieczony tylko do określonej kwoty, którą w dodatku zapewne trudno będzie odzyskać w całości. Tak więc wszystko co jest dla Ciebie cenne lub niezbędne do bezproblemowego przeżycia zaraz po przyjeździe, koniecznie włóż do bagażu podręcznego.Bagaż rejestrowany to pozostałe rzeczy, których będziemy potrzebować w USA. Upewnij się co do wyposażenia Twojego mieszkania. Pamiętaj, że niektórych rzeczy nie wolno przywozić do USA albo musisz wykazać je w deklaracji celnej. Z tych mniej oczywistych: ograniczenia na produkty rolne i zwierzęce oraz duże kwoty wymagające wypełnienia dodatkowego kwestionariusza. Podczas spisywania przedmiotów do przewozu oraz ich wyceniania może się okazać, że o czymś zapomniałeś albo chcesz jeszcze coś dokupić. Poinformuj firmę o dużych albo niestandardowych wymiarów przedmiotach, których nie widzieli podczas wyceny. Spisywanie trwa naprawdę dużo czasu, a wycenianie jeszcze więcej, więc zapewne nie uda Ci się zrobić tego w jeden dzień.  Koniecznie pilnuj wskazówek, które otrzymałeś od firmy przewozowej – niektóre rzeczy mogą być wyceniane zbiorczo, a inne muszą być oddzielnie. Mamy spisany i wyceniony dobytek do ubezpieczenia, ale to jeszcze nie wszystko. Kilka dni przed planowaną wizytą firmy do przeprowadzki powinniśmy zacząć się przygotowywać, aby wszystko poszło sprawnie i nie było niespodzianek. Niektóre rzeczy możemy zrobić wcześniej, a niektóre dopiero dzień przed pakowaniem dobytku.Pamiętaj aby wszelkie znaczące dane z dysków komputera/sieciowych/innych skopiuj i zabierz ze sobą do samolotu. Powyjmuj z urządzeń baterie, które mogą wylać.

Komentarze

 1. Przeprowadzka w kraju często jest problematyczna, a co dopiero międzynarodowa. Tu warto szukać pomocy w takich firmach jak https://tiptoptrans.pl i być spokojnym o swój dobytek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widzę informacji o ubezpieczeniu, a czy to nie jest też jedna z ważniejszych rzeczy jeśli myślimy o podróży? Polecam pomyśleć o tym, teraz można sprawdzać ceny http://kompleksowaochrona.pl/ i nie są one nie wiadomo jak wysokie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie ja nigdy nie miałam okazji tak daleko się przeprowadzać, ale na pewno sam transport jest niezwykle ważny. Ja bardziej korzystam z usług transportowych z firmy https://transport-gdansk.pl/ kiedy potrzebuję przewieźć ciężkie maszyny budowlane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chcecie eksportować swoje produkty za wschodnia granicę to potrzebna wam będzie m.in deklaracja do rosji. Tego typu deklaracje oraz inne dokumenty załatwicie w CCRW czyli w centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich. Pracują tam bardzo pomocni i życzliwi ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz