Przeprowadzka do USA z wujkiem Sidorem

Przed rozpoczęciem inwentaryzacji dobrze jest oddzielić rzeczy do bagażu lotniczego, podzielić je na bagaż podręczny i rejestrowany, a następnie sprawdzić czy ze wszystkim się mieścimy – zarówno jeśli chodzi o wymiary bagażu, jak i o jego wagę. Najlepszym i najwiarygodniejszym sposobem jest oczywiście zapakowanie walizek, zapięcie i zważenie. W bagażu podręcznym muszą się znaleźć wszystkie ważne dokumenty oraz wartościowe przedmioty. Prawo jazdy, karty kredytowe, biżuteria, laptop, drogi aparat fotograficzny itd. – pamiętaj, że bagaż rejestrowany może dotrzeć z opóźnieniem, zostać zgubiony albo zniszczony. Niektóre przedmioty są nie do zastąpienia, a nawet gdyby, to taki bagaż jest ubezpieczony tylko do określonej kwoty, którą w dodatku zapewne trudno będzie odzyskać w całości. Tak więc wszystko co jest dla Ciebie cenne lub niezbędne do bezproblemowego przeżycia zaraz po przyjeździe, koniecznie włóż do bagażu podręcznego.Bagaż rejestrowany to pozostałe rzeczy, których będziemy potrzebować w USA. Upewnij się co do wyposażenia Twojego mieszkania. Pamiętaj, że niektórych rzeczy nie wolno przywozić do USA albo musisz wykazać je w deklaracji celnej. Z tych mniej oczywistych: ograniczenia na produkty rolne i zwierzęce oraz duże kwoty wymagające wypełnienia dodatkowego kwestionariusza. Podczas spisywania przedmiotów do przewozu oraz ich wyceniania może się okazać, że o czymś zapomniałeś albo chcesz jeszcze coś dokupić. Poinformuj firmę o dużych albo niestandardowych wymiarów przedmiotach, których nie widzieli podczas wyceny. Spisywanie trwa naprawdę dużo czasu, a wycenianie jeszcze więcej, więc zapewne nie uda Ci się zrobić tego w jeden dzień.  Koniecznie pilnuj wskazówek, które otrzymałeś od firmy przewozowej – niektóre rzeczy mogą być wyceniane zbiorczo, a inne muszą być oddzielnie. Mamy spisany i wyceniony dobytek do ubezpieczenia, ale to jeszcze nie wszystko. Kilka dni przed planowaną wizytą firmy do przeprowadzki powinniśmy zacząć się przygotowywać, aby wszystko poszło sprawnie i nie było niespodzianek. Niektóre rzeczy możemy zrobić wcześniej, a niektóre dopiero dzień przed pakowaniem dobytku.Pamiętaj aby wszelkie znaczące dane z dysków komputera/sieciowych/innych skopiuj i zabierz ze sobą do samolotu. Powyjmuj z urządzeń baterie, które mogą wylać.

Komentarze

  1. Przeprowadzka w kraju często jest problematyczna, a co dopiero międzynarodowa. Tu warto szukać pomocy w takich firmach jak https://tiptoptrans.pl i być spokojnym o swój dobytek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie widzę informacji o ubezpieczeniu, a czy to nie jest też jedna z ważniejszych rzeczy jeśli myślimy o podróży? Polecam pomyśleć o tym, teraz można sprawdzać ceny http://kompleksowaochrona.pl/ i nie są one nie wiadomo jak wysokie.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie ja nigdy nie miałam okazji tak daleko się przeprowadzać, ale na pewno sam transport jest niezwykle ważny. Ja bardziej korzystam z usług transportowych z firmy https://transport-gdansk.pl/ kiedy potrzebuję przewieźć ciężkie maszyny budowlane.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz