KAMAZ - kiedyś i dziś

KAMAZ – (ros. ОАО «КАМАЗ» - Камский автомобильный завод, KAMskij Awtomobilnyj Zawod) marka rosyjskich samochodów ciężarowych, produkowanych w centrum Tatarstanu, w miejscowości Nabierieżnyje Czełny.
Historia Kamaza sięga roku 1969, lecz dopiero siedem lat później nastąpiło oficjalne otwarcie zakładów produkcyjnych, a taśmy zjechały pierwsze egzemplarze. Były to autka z kabiną płaską a nie jak w ZILe z kabiną ropuchy ;) Przez wiele lat projektowana wiele zmian i dodatków w środku jak i na zewnątrz kabiny. Kamaz nie zdecydował się na żaden z nich więc były dokładki firmy Avtodesign do samodzielnego montażu ;) Próbowano kabiny prosto z DAFA ale nie wypaliło. Dopiero w 99 roku wszedł do produkcji KAMAZ z dokładką MAXI. Oto w kabinie rodem z dafa:
Oto ostatnia kabina KAMAZowska MAXI:
W końcu w 2013 KAMAZ wprowadza nowe autko , które ma zdobywać świat. Kabina z Mercedesa Axora, osie firmy Mercedes, a także 12-litrowy, 428-konny silnik typu OM457LA. To połączenie rosyjskiej twardej mocnej ręki i komfortu Europejskiego. Tutaj rosyjski filmik reklamowy nowego , ładnego , silnego KAMAZA 5490.

Komentarze