Wymień szybę z wujkiem Sidorem w swym aucie.

 Wymiana szyby jest w sumie bardzo prosta i w pełni do wykonania przez każdego z nas bez względu czy wykonujemy usługi fryzjerskie , jesteśmy księgową czy wykonujemy usługi transportowe Wrocław ;) Przeczytaj naszą poradę i wymień z nami szybkę.

 

Jak wygląda wymiana szyby bocznej otwieranej?

Boczna szyba samochodu osadzona jest w specjalnym mechanizmie umożliwiającym jej opuszczanie i podnoszenie. W celu wymiany szyby konieczne będzie zdemontowanie tapicerki drzwi zwanej popularnie boczkiem drzwi. Następnie należy odczepić szybę od mechanizmu jej opuszczania. W niektórych modelach samochodów dostęp do mechanizmu może wymagać zdemontowania płyty, do której przymocowane są wszystkie mechanizmy wewnątrz drzwi. W specyficznych przypadkach, na przykład w samochodach grupy Volkswagen-Audi, płyta ta fabrycznie jest nitowana do drzwi.
W zależności od konstrukcji mechanizmu opuszczania szyby może być konieczne jej uprzednie podparcie w drzwiach lub przytrzymanie za pomocą mocnej taśmy klejącej. Jeśli szyba uległa rozbiciu, to konieczne będzie także zastosowanie odpowiedniej procedury ustalającej wyjściowe położenie mechanizmu w celu prawidłowego zamontowania nowej szyby.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Po dokonaniu wymiany, jeszcze przed zamontowaniem elementów tapicerki drzwi, należy sprawdzić, czy mechanizm opuszczania szyby działa poprawnie w pełnym zakresie ruchu. Jeśli rozłączaliśmy przy okazji naprawy jakieś połączenia elektryczne, to należy także sprawdzić, czy prawidłowo funkcjonują wszystkie związane z nimi akcesoria takie, jak centralny zamek czy sterowanie lusterek bocznych. Na koniec pozostaje jedynie zamontowanie boczka drzwi.

Komentarze