Jak zapłacić za przejazd VIATOLL ?

W elektronicznym systemie poboru opłat viaTOLL kierowca każdej firmy transportowej możne płacić 2 metodami:
  • pre-paid – czyli przedpłata z góry – polega na tym iż należy doładować środki wcześniej. Minimalna kwota doładowania to 120 PLN a maksymalna to 1000 PLN. Urządzenie można doładować w Punktach Dystrybucji viaTOLL, Punktach Obsługi Klienta viaTOLL lub też zdalnie przelewem. Właściwie doładowane urządzenie automatycznie potrąca środki z konta użytkownika podczas przejazdów drogami płatnymi.                                                 Dzieje się to gdy pojazd mija specjalne bramownice z zamontowanymi antenami które otrzymują zakodowane informacje z urządzeń płatniczych (viaBOX, viaBOX-2), z danymi o rodzaju pojazdu, normie emisji spalin oraz odcinku jaki przejechał, i na tej podstawie naliczana jest opłata za przejazd.
  • post-paid – płatność z dołu – polega na tym iż urządzenie OBU (On Board Unit, np viaBOX) na bieżąco nalicza opłaty za przejazdy drogami płatnymi, a klient co jakiś czas (zwykle 2 razy w miesiącu) otrzymuje fakturę zbiorczą za jeden lub wiele pojazdów, z terminem płatności. Takie rozwiązanie zazwyczaj (ale nie zawsze) wymaga tzw. gwarancji finansowej która pobierana jest przed umożliwieniem korzystania z metody post-paid. Metoda post-paid również zazwyczaj wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości ok. kilku % transakcji. Różni operatorzy wymagają różnych prowizji.

Komentarze

  1. Nic trudnego co nie:) Organizując transport międzynarodowy trzeba się tym zainteresować. tak na stronie https://ccrw.pl/certyfikat-bezpieczenstwa-pozarowego-rosja/ będziecie mogli znaleźć wsparcie dla osób organizujących eksport na wschód.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz