Kupujemy osuszacz powietrza.

W przypadku nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu, powinniśmy wybrać osuszacz powietrza, zwracając uwagę na jego parametry, sposób użytkowania i wygląd.

Osuszacz powietrza jest urządzeniem pozwalającym na pozbycie się niechcianej wilgoci, dzięki czemu nie dopuszcza do powstania jej następstw, na przykład pleśni. Do wnętrz mieszkalnych należy wybrać osuszacz "domowy" lub "pół profesjonalny", którego przeznaczeniem jest usuwanie wilgoci z niewielkich powierzchni (również z piwnic, suszarni). Jest to także urządzenie przydatne w czasie remontów, gdyż pozwala na pozbycie się tak zwanej wilgoci technologicznej znajdującej się na świeżo położonych tynkach czy wylewkach.

Wygląd 
Aby być zadowolonym z urządzenia, należy wybrać osuszacz powietrza, który wpasuje się do wybranego przez nas wnętrza. Przy zakupie zwraca się uwagę na jego rozmiar i kolor (najwięcej jest białych). Ważny jest także ciężar osuszacza (lżejsze mają około 4 kilogramów), co może być istotne w czasie transportu lub przestawiania urządzenia między pomieszczeniami. Atutem będą w tym przypadku kółka zamontowane przy obudowie osuszacza. Zaletą części urządzeń jest możliwość ich ustawienia w orientacji poziomej lub pionowej. Niektóre osuszacze wyposażono również w wyświetlacz LED, który pokazuje na przykład aktualną wilgotność powietrza czy temperaturę.

Parametry
 
Przy wyborze osuszacza powietrza należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, do jakiej wielkości metrażu jest on przeznaczony. Drugą ważną kwestią, szczególnie jeśli ma służyć osuszaniu pokoju mieszkalnego, jest poziom hałasu, jaki urządzenie wytwarza (średnio 40 decybeli) oraz zużycie prądu (najlepiej do 220 Wat). Wybierając osuszacz powietrza, bierzemy również pod uwagę sposób jego sterowania - elektroniczny lub mechaniczny oraz częstotliwość wymiany filtrów i ich efektywność (o konieczności ich wymiany może nas powiadamiać sygnalizator). Należy przyjrzeć się parametrom, podającym zdolność urządzenia do oczyszczania powietrza z dymu, kurzu, roztoczy, sierści i pyłków, co będzie istotne dla alergików czy astmatyków.

Dodatkowe wyznaczniki
 
Niektórym markom osuszaczy przyznano Certyfikat CADR świadczący o ich wysokiej skuteczności. Jak w przypadku każdego sprzętu istotna jest gwarancja - przeważnie udziela się jej na rok lub dwa, niekiedy z możliwością przedłużenia. Wybór osuszacza powietrza często uwarunkowany jest ceną, która waha się od około 200 złotych do około 3 tysięcy. Część urządzeń ma również wbudowany czasomierz oraz sterowana jest pilotem. Wśród droższego sprzętu (powyżej 1 tysiąca) możemy znaleźć taki, który oprócz osuszania powietrza, nawilża je.

Komentarze

  1. Artykuł na prawdę ciekawy, ale jesli chodzi o pożyczki i to gdzie je brać to od siebie mogę wam polecić tą firmę https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/. Można u nich dostać pożyczkę w 16 minut do kwoty nawet 25000. Wydaje mi się, że to całkiem korzystna oferta?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz