Transport pianina. Co i jak.

Transport Międzynarodowy Wrocław

Pianino to ozdoba wielu domów. Instrument, który często brzmi pięknym dźwiękiem, pozwala rozwijać się muzycznie. Może niekoniecznie bawi, ale cieszy niejednego z nas. Pozwala zyskać przekonanie, że muzyka to nie tylko radiowe bity, ale również dźwięki instrumentu profesjonalnego, często bardzo starego.


Transport pianina to sytuacja, która pojawia się przede wszystkim przy przeprowadzce, ale nie jest to generalna zasada. Zdarza się bardzo często, że pianino po prostu jest sprzedawane, kupowane, przewożone w inne miejsce lub przestawianie.
W przypadku przestawiania w obrębie jednego mieszkania czy domu, najczęściej nie ma z tym wielkiego problemu. Każde, albo prawie każde pianino posiada kółka, dzięki którym przestawienie pianina jest banalnie proste. Oczywiście problemem jest przejeżdżanie pianinem, gdy w domu jest nierówna powierzchnia, progi, ale z tym można sobie poradzić. Gorzej jeśli pianino trzeba przetransportować do niego domu czy też mieszkania.Pianino z pozoru jest bardzo lekkie – przynajmniej na takie wygląda. Nic bardziej mylnego. Pianino jest instrumentem, w którego konstrukcji zdarzają się elementy żeliwne, a czasami całe jest oparte na żeliwnej konstrukcji, dlatego nie można liczyć na to, że pianino przeniesie się samodzielnie lub w dwie osoby. Do przeniesienia pianina trzeba co najmniej czterech osób i sporo siły. Co istotne – nie można przenosić pianina w pozycjach innych niż zbliżona do poziomej – to z uwagi na delikatne elementy odpowiadające za brzmienie pianina. Każdy z takich elementów potencjalnie może ulec uszkodzeniu a co najmniej rozregulowaniu.


Przewożenie pianina we własnym zakresie jest jak najbardziej realne, o wiele lepiej jednak zlecić tą usługę firmie, którąś się tym zajmuje na co dzień. Każda firma przeprowadzkowa może taką usługę wykonać, warto jednak zdecydować się na taką firmę. Oczywiście każda z takich firm wykona wspomnianą usługę odpłatnie, pytanie jednak, czy nie lepiej zapłacić i zrzucić z siebie ciężar dźwigania 200 kilogramowego instrumentu, który niezwykle łatwo zarysować, uszkodzić, rozstroić.
Po transporcie pianina, na dłuższym odcinku warto je ponownie nastroić. Powodów jest kilka – zmiana temperatur, na które instrument może reagować, zmiana miejsca, wstrząsy podczas przewożenia mogące rozstroić instrument. Między innymi z tych powodów specjaliści zalecają prostą procedurę.


Wózki transportowe – pozwalają na łatwe nawigowanie po pomieszczeniach fortepianem, a także zapobiegną poobcieraniu pianina podczas przesuwania.
Sanki fortepianowe – sprawiają, że podstawa jest chroniona przed wszelkimi uszkodzeniami płynącymi z przesuwania po podłodze instrumentu.
Pasy transportowe – znacznie pomagają podczas przenoszenia pianina po klatce schodowej oraz są niezbędne do podpięcia go pod dźwig.
Cały ten sprzęt pozwala na łatwy i skuteczny transport pianin.

Komentarze