Przeprowadzka na własną rękę - porady

Przeprowadzki Międzynarodowe Wrocław

Czeka cię przeprowadzka? Ten poradnik podpowie ci, jak się spakować i zorganizować przenosiny. Przeprowadzka może być szybka i sprawna - wystarczy dobry plan!


Jeśli czeka cię przeprowadzka, ten poradnik pomoże ci sprawnie zorganizować przenosiny. Często przeprowadzka kojarzy się z koszmarem - okazuje się, że nawet niepozorny dobytek ma ogromne rozmiary, a po przewiezieniu rzeczy do nowego lokum bywa bardzo trudne. Obecnie często korzystamy z firm przeprowadzkowych, które udostępniają pojazdy ułatwiające transport mebli i sprzętów o dużych gabarytach - w ten sposób nie musimy prosić znajomych i martwić się, czy przewieziemy wszystko na czas i bez uszczerbku. Ogromny kłopot sprawia jednak pakowanie rzeczy, gdyż łatwo o bałagan. Oto poradnik, który podpowie, jak uczynić przeprowadzkę bardziej sprawną:

 - Zaplanuj wszystko z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Udaj się do sklepów i poproś o odłożenie pudeł, gromadź duże reklamówki, woreczki lub kup duże i mocne worki na śmieci.
- Zaopatrz się w dużą ilość ochronnej folii z bąbelkami, która ułatwi pakowanie szkła i delikatnych sprzętów. Do zabezbieczenia paczek przyda się także styropian, pianka, gazety, stare ubrania lub ręczniki. Podczas przeprowadzki bardzo łatwo o uszkodzenia!
 - Kup rolkę szerokiej i mocnej taśmy klejącej oraz sznurek, przydadzą się do umacniania paczek. - Zadbaj, żeby przenoszone rzeczy były czyste - dotyczy to ubrań, sprzętów, bibelotów. W ten sposób od razu będziesz mogła porozkładać je na półkach w nowym lokum, bez konieczności ich mycia lub prania.
- Przed przeprowadzką sprawdź... stan techniczny samochodu. Rada może wydać się dziwna, ale piszemy na podstawie własnych doświadczeń. Naładowany po brzegi samochód, który się psuje w momencie, gdy nagli czas, to dopiero katastrofa :)


- Podczas rozładunku rzeczy nigdy nie zostawiaj przed budynkiem otwartego samochodu ani jakichkolwiek paczek czy paczuszek, po które "zaraz zejdziesz". Złodzieje czają się wszędzie i są szybsi, niż się wydaje.
- Przeprowadzkę zaplanuj na weekend - ruch na ulicach jest mniejszy, dlatego przetransportujesz rzeczy szybciej, nie będziesz miała problemu z zaparkowaniem tuż pod klatką i nie będziesz przeszkadzać sąsiadom, którzy są w pośpiechu.
 - Ostrzeż sąsiedztwo przed możliwymi hałasami i szuraniem, tak będzie miło z twojej strony, a oni może zaplanują sobie wyjście, żeby uniknąć zamieszania.
- Poproś bliskich do pomocy - 2-3 osobowa ekipa z pewnością usprawni działania i przeprowadzka nie będzie tak męcząca. Poza tym - tak jest zabawniej ;)

Komentarze

  1. Najlepiej właśnie w takim przypadku postawić na pomoc zewnętrznej firmy takiej jak https://tiptoptrans.pl i bezpiecznie przetransportować swoje meble i nie tylko.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza