Lada Granta - tanie autko z Rosji

Samochód bazuje na modelu Kalina. Ma to być prosty sedan dla ludu, którego cena nie odstraszy przeciętnych zjadaczy chleba. Będzie to więc konkurent Dacii Logan.
Samochód właśnie trafił do oficjalnej sieci sprzedaży tej marki. Auto może już nie powtórzyć sukcesu swojego poprzednika, ponieważ zakup podstawowej wersji będzie wiązał się z wydatkiem 7,5 tys. dolarów (ok. 25 tys. zł). Co więcej, w tej cenie lista wyposażenia standardowego nie zawiera nawet wspomagania kierownicy czy elektrycznie sterowanych szyb. Takie dodatki otrzymamy dopłacając kolejny 1 tys. dolarów.
Pod maską auta może pracować jedna z dwu jednostek. Obydwa silniki Granty cechują się pojemnością 1.6 l, ale jeden z nich osiąga moc 82 KM i moment obrotowy 132 Nm, a drugi odpowiednio 87 KM i 140 Nm. Parametry silnika mają pozwolić autu na rozpędzenie się do 164 km/h w wersji słabszej i 167 km/h w wersji o większej mocy. Producent zapewnia, że sedan będzie palił średnio 7,2-7,3 l paliwa na 100 km. Auto o długości 4,26 m może pochwalić się bagażnikiem o pojemności 480 l. Kabina pasażerska nie rozpieszcza luksusem, ale ma oferować akceptowalny poziom bezpieczeństwa. W standardzie znaleźć można poduszki powietrzne dla kierowcy, a za dopłatą wyposażyć swoją Ładę w ESP, a nawet kurtynę powietrzną.

Komentarze