Bezpieczny transport - wybór solidnej firmy.

Kiedy musimy coś przetransportować , lecz nie mamy czym musimy znaleźć do naszego ładunku odpowiedni samochód. Nie każdy jednak wie jakimi kryteriami się kierować by wybrać jak najbardziej odpowiednie.

http://www.sidor.com.pl


Na początek musimy wybrać firmę , która dysponuje pojazdem , które zmieści nas ładunek bez żadnego problemu. Musimy też wziąć pod uwagę załadunek tego auta. Jeśli jest to coś lekkiego możemy wynająć samochód zamknięty typu kontener. Jeśli towar jest gabarytowy zastanówmy się nad wynajmem auta otwartego lub z plandeką gdzie możemy rozpiąć boki. Dodatkowym atutem będzie platforma załadowcza w aucie. Jest ona bardzo pomocna przy załadunku ciężkich rzeczy.

Kolejnym etapem jest wynajem takiego auta , które posiada odpowiednie punkty mocujące nasz towar. Jeśli przewozimy meble najlepiej gdy auto będzie miało ścienne listwy , do których mocujemy je na sztywno. Do tego niezbędne są pasy ściągające. Tu patrzmy na ich stan i datę produkcji. Wszystkie pasy mają okres użytkowania po którym są bezużyteczne i niebezpieczne.
Jeśli przewozimy inne gabarytowe rzeczy , których nie możemy umocować do ściany auta , są wtedy pomocne punkty zaczepne podłogowe. Są to specjalne atestowane punktowe haki podłogowe , do których możemy solidnie umocować ładunek wspomnianymi pasami.

Innymi rzeczami , na które warto uważać to aby auto było wyposażone w podłogę antypoślizgową oraz aby firma transportowa zapewniła nas o tym iż mają na stanie pasy mocujące , maty antypoślizgowe , osłony kantowe i narożne , gąbki do zabezpieczenia towaru. Niezbędne jest też sprawdzenie doświadczenia firmy i stażu na rynku transportowym oraz wszelkie wymagane zezwolenia.

Komentarze