Korzystając z pierwszych promieni słonecznych większość kierowców bierze się za porządki przy swoich autkach. Przez całą zimę na desce rozdzielczej i plastikach nazbierało się dużo kurzu. Posprzątaj i doprowadź auto do porządku.


Wiosenne porządki należy zacząć od wysuszenia wnętrza i wywietrzenia go. Najlepiej w tym celu otworzyć wszystkie drzwi i klapę bagażnika w ciepły słoneczny dzień, a wilgoć z powodzeniem wyparuje.
W tym czasie trzeba wyjąć dywaniki oraz (jeśli takimi dysponujemy) wymienić je na welurowe. Naszym oczom z pewnością ukaże się spora ilość piasku, którą usunąć należy przy pomocy odkurzacza. W razie potrzeby można się również zająć czyszczeniem tapicerki, pamiętając o konieczności jej wysuszenia. W słoneczny dzień nie będzie z tym problemu.Jednym z najchętniej wybieranych sposobów na szybkie umycie samochodu jest myjnia automatyczna. Przed myciem zasadniczym należy jednak oczyścić auto myjką ciśnieniową. Jeśli nie usuniemy z karoserii zaschniętego błota, szczotki myjni rozetrą je po lakierze, pozostawiając trudne do usunięcia zarysowania. Wadą myjni automatycznych jest to, że urządzenie nie usunie   brudu ze wszystkich zakamarków karoserii. Wnęki drzwi, nadkola oraz okolice lusterek i klamek prawdopodobnie pozostaną brudne. Jakość usługi zależy od stanu myjni oraz od jakości i ilości środków czyszczących oraz pielęgnacyjnych używanych do mycia. Coraz więcej kierowców wybiera samoobsługowe myjnie bezdotykowe. Wyposażone są one zwykle w niezły sprzęt i wysokiej jakości preparaty czyszczące.
Przeciętnej wielkości auto osobowe można dokładnie umyć na myjni bezdotykowej już za kwotę 8-10 złotych. Oczywiście osoby z pewnym doświadczeniem i znające swój pojazd mogą jeszcze bardziej oszczędzić.  Kompleksowe mycie przy użyciu wszystkich pięciu podstawowych programów gwarantuje długotrwały efekt połysku bez plam i zacieków oraz zapewnia dodatkową konserwację lakieru – dzięki nakładanej w czwartym programie warstwie polimeru.
Na zimowym myciu nie warto oszczędzać! Zasada ta dotyczy nie tylko tego, jak często korzystamy z myjni, lecz także rodzaju wybieranego programu. Już wcześniej opisaliśmy jak korzystać z myjni częściej ale oszczędniej. Oszczędnością może być również dokładne mycie – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę koszty z jakimi będzie wiązać się zaniedbania auta podczas zimy – choćby odkrycie ognisk rdzy na wiosnę.
Dzięki konserwacji – czyli nałożeniu powłoki z polimeru podczas mycia – nie tylko poprawimy wygląd auta, lecz także zabezpieczymy lakier i blachę. Wosk można nanosić jedynie w dodatnich temperaturach, nowoczesne płynne środki – takie jak polimer – są znacznie odporniejsze na mróz.
Dodatkowym zabezpieczeniem jest nanoszona na powierzchnię pojazdu warstwa polimeru, chroniąca lakier przed niszczącym działaniem promieni UV, powstawaniem mikro zarysowań oraz ponownym zabrudzeniem. Powłoka polimerowa zapewnia dodatkową warstwę ochrony na lakierze samochodu, co może okazać się kluczowe w zimowych warunkach.

Każdy nawet wykonujący transport Wrocław wie, że wymiana opon to podstawowa czynność podczas przygotowań auta. Czy wymieniać już teraz, czy jeszcze poczekać? Zdania są podzielone. Część osób obawia się, że pogoda może zaskoczyć. Opony letnie najlepiej użytkuje się w temperaturze powyżej 7 stopni. Kierowcy, którzy już wcześniej je wymienili powinni być ostrożni i pamiętać o porannych przymrozkach.

 Jeżeli nie chcemy, żeby w samochodzie zaskoczył nas upał, warto sprawdzić i uzupełnić klimatyzację. - Pamiętajmy, aby podczas wizyty w warsztacie, najpierw poprosić o sprawdzenie szczelności klimatyzacji. Dopiero później, po ewentualnych naprawach, uzupełnić ją. Często zdarza się, że kierowca nie powie, a mechanik nie sprawdzi. Uzupełni, a po miesiącu musimy przyjeżdżać ponownie.

Na zakończenie możemy wyposażyć nasz samochód w odświeżacz powietrza, który możemy kupić na każdej stacji benzynowej. Do wyboru mamy formę zawieszki lub odświeżacze z pojemnikiem zakładane na kratki nawiewu. Wymagający będą mogli wybrać swój zapach, np. lawendowy lub waniliowy. W ofercie dostępne są również zapachy neutralizujące zapach nikotyny, hipoalergiczne i inne.Komentarze