Spakuj auto na wakację z wujkiem Sidorem.

Solidne ułożenie bagaży przed wyjazdem to sprawa nie tylko bezpieczeństwa, ale także wygody i oszczędności na spalaniu. Jak dobrze przygotować pojazd przed wakacyjnym wyjazdem? Zapraszamy do poradnika firmy Sidor Transport , gdzie wujek Sidor podpowie co i jak.Do bagażnika samochodu należy w pierwszej kolejności włożyć największe i najcięższe bagaże, układając je tak, aby pomiędzy nimi znalazło się miejsce na mniejsze pakunki, torby itp. Im mniej dużych bagaży, tym łatwiejsze ich układanie, dlatego lepiej spakować potrzebne rzeczy do kliku toreb, niż do jednej wielkiej walizy. Zamykany bagażnik samochodu pełni w tym wypadku rolę tej wielkiej walizy, w której układa się pozostałe rzeczy. Wskazuje na to jego dawna i czasem stosowana przez starych kierowców nazwa: kufer.

 Jeśli dysponujemy autem z nadwoziem typu sedan i zawiasy pokrywy bagażnika wnikają do jego wnętrza, zwróćmy uwagę, aby nie przygnieść nimi delikatnych przedmiotów. W przypadku nadwozia hatchback lub kombi zadbajmy o to, aby bagaże nie wystawały ponad linię oparć i aby można było bezproblemowo zaciągnąć roletę maskującą. Nie tylko zmniejszy to ewentualne zainteresowanie złodziei na przykład podczas postoju, ale również wpłynie na bezpieczeństwo podróżnych podczas gwałtownego hamowania lub kolizji. Najlepszym rozwiązaniem spotykanym w wielu kombiakach jest demontowalna kratka lub siatka za zagłówkami tylnych siedzeń. Dzięki niej możemy często niemal podwoić pojemność bagażnika i bezpiecznie zapakować go po sam dach.

 Do przewożenia różnego rodzaju przedmiotów możemy skorzystać również z pomocy bagażnika dachowego. Właściwe załadowanie bagażu do boxu polega nie tylko na maksymalnym wypełnieniu przestrzeni ładunkowej, ale na równomiernym rozlokowaniu przedmiotów w całym boxie - centralnie układając najcięższe z nich. Nigdy natomiast nie przekraczajmy podawanej przez producenta samochodu nośności dachu i auta. Natomiast do bezpiecznego przewożenia np. rowerów zastosujmy bagażniki rowerowe – mamy do wyboru bagażniki na dach, tylną klapę bagażnika, czy też na hak.

PAMIĘTAJ !!!  W kabinie pasażerskiej, zwłaszcza na podłodze po stronie kierowcy, nie wolno pod żadnym pozorem przewozić luzem małych przedmiotów, zwłaszcza mających tendencję do toczenia się, takich jak puszki konserw lub z napojami, butelki, niewielkie piłki itp. Przedmioty takie z nie zawsze jasnych powodów mogą trafić pod pedały, a zwłaszcza pod pedał hamulca i wówczas o nieszczęście bardzo łatwo. Pod żadnym pozorem nie układajmy żadnych rzeczy na tylnej półce – w razie wypadku grozi to poważnymi obrażeniami. PAMIĘTAJ !!!

Komentarze