Jaki lewarek do samochodu ?

Współczesny rynek motoryzacyjny oferuje olbrzymią gamę podnośników samochodowych, zarówno pod względem producenta, jak też rodzaju działania i przeznaczenia. Który zatem lewarek powinniśmy zakupić Jakie kryteria wziąć pod uwagę, aby nasza decyzja była satysfakcjonująca pod względem jakościowym i ekonomicznym? 

Czym się kierować przy wyborze ?


Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie o przeznaczenie naszego podnośnika. Czy chcemy podnosić cały samochód, czy może jego część? Czy będzie używany sporadycznie, czy raczej potrzebujemy go na co dzień w zawodowej działalności? Kolejnym kryterium jest cena lewarka. Skalkulujmy ekonomicznie nasze potrzeby i wybierzmy odpowiedni dla siebie produkt. W podjęciu dobrej decyzji przydatna będzie wiedza, jakie rodzaje podnośników samochodowych oferuje nam rynek.

Podnośnik typu żaba 
Główną zaletą podnośnika żaba jest fakt bardzo prostego i szybkiego podnoszenia i opuszczania pojazdu ze względu na wbudowany mechanizm hydrauliczny. Można go z powodzeniem wykorzystywać w warsztatach naprawczych czy wulkanizacyjnych, gdzie czas wykonanej usługi ma decydujące znaczenie. Wyposażenie tych podnośników w koła jezdne stwarza ponadto możliwość szybkiego ich przemieszczania pomiędzy samochodami.

Podnośnik trapezowy

 

 
Samochodowy podnośnik trapezowy to najpopularniejszy typ lewarka, stanowi niezbędny element wyposażenia samochodu. Jego prosta konstrukcja i niewielkie rozmiary gwarantują każdemu kierowcy prostotę użytkowania i niezawodność w obsłudze. Podnośnik ten wykorzystywany jest do wykonywania drobnych, amatorskich napraw.

Podnośnik słupkowy 
Kolejnym rodzajem jest hydrauliczny podnośnik słupkowy bardzo często wykorzystywany w firmach transportowych przy autach ciężarowych. Niewątpliwą zaletą tego typu lewarka jest jego niska cena i niewielki ciężar, który zapewnia wbudowany hydrauliczny mechanizm. Dzięki temu, podnośnik hydrauliczny słupkowy, z powodzeniem może służyć w przypadku drobnych awarii w trasie. Hydrauliczny mechanizm daje ponadto korzyść szybkiego i łatwego podnoszenia i opuszczania pojazdu, co jest niesłychanym ułatwieniem, szczególnie w trudnych warunkach, w jakich wystąpiła awaria.

Komentarze