Jak zapobiec parowaniu szyb w autku ?

Zwykle, jeśli szyby w twoim aucie zaczynają parować zawsze znajdzie się jakaś osoba, która chętnie wytrze je swoimi tłustymi rękami. Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie na parujące szyby. Szmatka z bawełny czy mikrofibry działa dobrze, jednak ty chciałbyś z pewnością, aby szyby po prostu przestały parować? Nieustannie parujące szyby są niezwykle męczące przeważnie gdy oferujemy transport ciężarowy wrocław - w szczególności w zimie, kiedy para zamarza a jej usunięcie nie jest już takie proste. Dziś dowiecie się od wujka Sidora jak temu zapobiec.

Filtr pyłkowy

Jeśli szyby ci parują pierwsze co musisz zrobić to wymienić filtr pyłkowy, który może być już zatkany. Jeśli filtr jest nowy sprawdź czy jest dobrze zamontowany - musi być zamontowany z obiegiem powietrza.


Wilgoć w samochodzie

Jednym z powodów parowania szyb w samochodzie jest wilgoć. Wysusz dokładnie tapicerki oraz wymień dywaniki na plastikowe (zwłaszcza w zimie, kiedy do samochodu wchodzi się w mokrych butach).


Obieg wewnętrzny

Parowanie szyb może być spowodowane dłuższą jazdą na obiegu wewnętrznym. W sytuacji gdy szyby zaczynają parować warto zatem przełączyć obieg na zewnętrzny.


Nagrzewnica

Przyczyną parowania szyb w samochodzie może być również uszkodzenie radiatora nagrzewnicy (usterki nagrzewnicy często są spowodowane niskimi temperaturami). Na początek możesz dolać środek uszczelniający do układu chłodzenia. Jeśli to nie pomoże udaj się do mechanika.

Sól kuchenna

Z bawełnianej chustki na głowę zrób kieszonkę do której nasyp zwykłej soli kuchennej. Chustkę zaszyj. Przecieraj nią szyby w samochodzie raz w miesiącu.


Pianka do golenia

Spryskaj szybę pianką do golenia (musi być pianka a nie np. żel do golenia) po czym wytrzyj ją czystą ściereczką. Powtarzaj tą czynność raz w tygodniu.


Mydło w płynie

Na czystą i suchą ściereczkę nałóż nieco mydła w płynie i wetrzyj je dokładnie w szyby samochodu.


Szampon do włosów

Na parujące szyby w samochodzie dobrym sposobem jest również dokładne wtarcie w nie szamponu do włosów.


Alkohol metylowy + gliceryna

Zmieszaj pół szklanki gliceryny z połową szklanki alkoholu metylowego w buteleczce ze spryskiwaczem. Spryskaj tą mieszanką szyby (jednak nie za dużo) po czym wytrzyj szyby do czysta ręcznikiem papierowym (najlepiej karbowanym) lub jeśli nie masz takiego pod ręką - zwykłą gazetą.


Ziemniak lub cebula

Wśród popularnych sposobów na parujące szyby jest również potarcie ich ziemniakiem lub cebulą. Przetnij ziemniaka (cebulę) na pół i dokładnie wysmaruj jego sokiem szyby po czym dokładnie wytrzyj.

Komentarze